İranlı Yetkililer Yalanda Sınır Tanımıyor!

06.03.2016 19:31
İranlı Yetkililer Yalanda Sınır Tanımıyor!
Suriye’de Esed ve Rusya ile birlikte halkı katleden İran Devrim Muhafızları komutanı İsmail Kaani Suriye’de İsraillilerle savaştığını iddia etti.

İran'ın devrim Muhafızlar Ordusu başkomutanı Suriye'de İsrail'e karşı savaştıklarını öne sürerek Suriye’de İsrail'in kabusu olduklarını ileri sürdü. Buna benzer bir açıklama İran'ın dini lideri Hamaney'den gelmişti. Hamaney Suriye'de direnişçilerle küfürle itham ederek Suriye’de Esed rejimiyle beraber küfürle(!) savaş verdiklerini açıklamıştı.

Suriye'de Esed saflarında direnişçilere karşı savaşan ve Rusya ile beraber Halep ve diğer şehirlerde birçok sivil Suriyeliyi katleden İran'ın nasıl İsrail'in uykusunu kaçırdığı ise belirsiz!

Meşhed kentinde Suriye'de ölen İranlı ve Şii askerleri Harem Savunucu Şehitler"  adıyla gerçekleştirilen anma töreninde konuşan General İsmail Kaani bir taraftan Suriye'de İran'ın askeri varlığını doğrularken, diğer taraftan ilginç bir yorum yaparak “ABD'liler 3 senedir Suriye krizinin askeri yöntemle çözüleceğine ısrar ediyorlardı ve İran başından beri Suriye konusu için siyasi çözümde ısrarcıydı ve bu gün İran İslam Cumhuriyeti'nin sözüne geldiler ve siyasi süreç başlattılar” dedi!

İslam'ı savunmak için Suriye'de olduklarını söyleyen İranlı komutan Suriyeli müslümanlara savaş açmakla hangi İslam'ı koruduğu konusunda bir açıklama yapmazken Suriye'de savaşan İranlı ve İran'ın beslediği milislerin “Peygamber ve Hz. Ali'nin manevi çocukları” olduğunu söyledi!

Kaynak: Islahhaber

Etiketler: ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim