İranlı Askerden İtiraf: Suriye'ye Cihat İçin Geldim

27.02.2015 14:21
İranlı Askerden İtiraf: Suriye'ye Cihat İçin Geldim
Suriye'nin Dera kentinde savaşırken direnişçiler tarafından esir alınan İranlı asker İmad Caferi, İran'dan 3 bin kişilik bir askeri birlikle cihat için geldiğini söyledi.

Suriye'nin Dera kentinde savaşırken direnişçiler tarafından esir alınan İranlı asker İmad Caferi, İran'dan 3 bin kişilik bir askeri birlikle cihat için geldiğini söyledi. 

Dera'nın Şeyh Miskin beldesi yakınlarında esir alınan Caferi,  ''Ayetullah Şirazi'nin izniyle Suriye'ye cihad için geldim. İmam Hüseyin'in bir taraftarı olarak Hazreti Zeyneb'in türbesini korumak, Sünnileri öldürmek için geldim" dedi.

 İran'dan 3 bin kişilik bir güçle Şam'a geldiklerini belirten Caferi, şunları ifade etti:

"İki ay önce Şam'dan Lübnan Hizbullah örgütü üyeleri, Afganistanlı ve Pakistanlılardan oluşan 900 kişilik milis bir grupla Dera'ya geçtik. Buradaki görevimiz, Şam'ın güneyini korumak ve muhaliflerin Dera-Şam otobanında ilerlemesini engellemekti. Benim içerisinde bulunduğum tugay, İran Devrim Muhafızlarına bağlı Fatimiler Tugayı'ydı. Çatışmalar esnasında bize takviye güç gönderilmesine rağmen muhalifler o bölgeyi ele geçirdi.''

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim