1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. İran'dan Türkiye'ye Tehdit
İrandan Türkiyeye Tehdit

İran'dan Türkiye'ye Tehdit

İran Devrim muhafızlarının önde gelen isimlerinden Hacızade: "Olası bir saldırıda ilk olarak Türkiye'deki NATO füze kalkanını vururuz."

27 Kasım 2011 Pazar 11:02A+A-

İran, topraklarına yönelik olası bir saldırıda ilk önce Türkiye'deki NATO füze kalkanı sistemini hedef alacağını açıkladı.

İran haber ajanslarının bildirdiğine göre, Devrim muhafızlarının önde gelen isimlerinden Tuğgeneral Emir Ali Hacızade, tehdide tehditle karşılık vereceklerini, ülkeyi savunmak için tüm imkanların kullanılacağını belirtti.

Türkiye'ye yerleştirilecek NATO füze kalkanıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Tuğgeneral Hacızade, ''Düşmanlar, şimdi de bir aldatma ile Türkiye'ye füze kalkanı yerleştiriyorlar'' dedi.

Hacızade, ''Biz eminiz ki Washington, bu işi siyonist İsrail rejimi için yapıyor. Ancak onlar dünya halklarını, özellikle de Türkiye halkını kandırmak için NATO'nun bu işi yaptığını söylüyorlar'' görüşünü savundu.

Tuğgeneral Hacızade Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail'in saldırısına uğramaları halinde NATO'nun Türkiye'deki füze kalkanını hedef alacaklarını söyledi.

Hacızade, ''Türkiye halkı, bilinçlidir ve eminiz ki bu basiretli halk, tehdit başgösterdiğinde bu füze kalkanını paramparça edecek" diye konuştu.

TRT 

HABERE YORUM KAT