İran Yetmedi, Rusya da Sahada

28.09.2015 04:50
İran Yetmedi, Rusya da Sahada
İran hesabına Doğan Medya’da konuşlandırılan kimi Şebbiha artıklarının ifade ettiği üzere Suriye’de Rusya marifetiyle yeni bir hikâye filan yazılmıyor. Rusya zaten çok çeşitli araç ve aktörlerle sahadaydı.

Kenan Alpay / Haksöz Haber

Rusya’nın Suriye’deki askeri tahkimatını açık açık ve katlayarak arttırmasını Esed/Baas rejiminin bir zaferi olarak pazarlayan gazeteci-analist kılıklı Şebbihalar pek bi şen şakrak ruh halindeler. Bu çevrelerin aynı zamanda başından beri Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun şahsında Türkiye’nin Suriye politikasını bir hezimet olarak takdim etmek üzere seferber olmuş çevreler olduğunu unutmayalım.

Rusya’nın Suriye’deki askeri varlığını devasa boyutlarda arttırması en temelde ve her şeyden önce İran ve Hizbullah’ın Esed rejimini ayakta tutma mücadelesinde artık kifayet edemeyecek durumda olduğunun işareti hatta itirafıdır. İran ve Hizbullah’ın on binleri bulan askeri, tam teşekküllü ve donanımlı özel harekât birlikleri Esed/Baas rejiminin bekasını teminde yeterli olsaydı Rusya fiilen sahaya iner miydi?

Yazının Devamı >>>

Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim