İran ve Hizbullah Milisleriyle Savaşıyoruz! (VİDEO)

22.05.2013 20:02
İran ve Hizbullah Milisleriyle Savaşıyoruz! (VİDEO)
Suriyeli direnişçiler birçok kentte rejim güçleriyle değil, İran ve Hizbullah milisleriyle savaştıklarını bildirdi.

HAKSÖZ-HABER / AA

Suriye'nin Halep kentindeki Tevhid Tugayı'nın Hizbullah ve Esed güçlerinin kuşattığı Kusayr kasabasındaki muhaliflere destek birliği gönderdiği belirtildi.

Tevhid Tugayı'nın basın sorumlusu Abdulkerim Ebu Firas, 300 kişiden oluşan destek birliğinin Kusayr'a ulaştığını söyledi.

Kasabaya ulaşan yardımın silahlı muhaliflerin maneviyatlarını yükseltiğine dikkati çeken Ebu Firas, Kusayr'a bir ambulansın yanı sıra çok sayıda uçak savar ile askeri mühimmatın gönderildiğini vurguladı.

Yakında bölgeye yeni takviye birliklerinin gönderileceğini dile getiren Ebu Firas, "Esed güçleri, kasabanın kontrolünü tek başına sağlayamadığı için Hizbullah milisleriyle havadan ve karadan operasyonlar düzenliyor" dedi.

Silahlı muhaliflerin ilçe çevresinde Hizbullah ve Esed güçlerine ağır kayıplar verdirdiğini dile getiren Ebu Firas, "Kusayr'ın düşmemesi için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz, bu namus ve şeref meselesidir. Suriye ordusu, karadaki operasyonel gücü zayıfladığı için İran ve Hizbullah'tan destek alıyor. Birçok kentte muhalifler, rejim güçleriyle değil, İran ve Hizbullah milisleriyle savaşıyor" iddiasında bulundu.


 

Aşağıdaki videoda Suriyeli direnişçiler Kusayr’da Baas ordusuyla birlikte savaşan Hizbullah militanlarına ağır kayıplar verdirdiklerini söylüyorlar ve onlardan aldıkları ganimetleri sergiliyorlar. Kameraya konuşan direnişçi Hizbullah militanlarının kendileri hakkında Vehhabi, terörist ve benzeri yaftalar kullandıklarını söylüyor. Kameraya gösterilen malzemeler arasında Hizbullah militanlarının başlarına taktıkları yeşil alınbantları dikkat çekiyor. Yine üzerlerinde taşıdıkları söylenen küçük kitapçıklarda şirk unsurlarının yer aldığı iddia ediliyor.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim