1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. İran Siber Savaş Komutanı Ölü Bulundu
İran Siber Savaş Komutanı Ölü Bulundu

İran Siber Savaş Komutanı Ölü Bulundu

İran’da Siber Savaş Merkezi komutanlarından Mücteba Ahmedi, Tahran’ın kuzeybatısındaki Karaj kasabasındaki ormanlık alanda ölü bulundu.

A+A-

 

İran’da Şok Cinayet!

İran’da Siber Savaş Merkezi komutanlarından Mücteba Ahmedi, Tahran’ın kuzeybatısındaki Karaj kasabasındaki ormanlık alanda ölü bulundu. Bu olay, İran’da 2007’den beri işlenen yedinci benzer cinayet olarak kayıtlara geçti. Ülkede son altı yıl içinde beş nükleer bilimci ve İran’ın balistik füze programının başındaki isim öldürülmüştü.

İngiliz Telegraph gazetesinin yerel basına dayandırarak bildirdiğine göre, İran Devrim Muhafızları Siber Kuvvetleri komutanlarından biri olan Mücteba Ahmedi, İran’ın kuzeyindeki Karaj kenti yakınlarındaki ormanlık alanda ölü olarak bulundu. Subayın kalbine iki el atış açılarak öldürüldüğü ortaya çıktı.

Ria Novosti’nin haberine göre, Ahmedi son defa cumartesi günü işe giderken görüldü. Çarşamba günü kalbine aldığı iki el ateş yarası sonrası ölen subayın cesedi orada yaşayan yerel bir kişi tarafından farkedildi. Telegraph gazetesine göre, İran polisi Ahmedi’yi öldürme şüphesi ile bir motosikletle kayıplara karışan iki kişiyi arıyor. Daha önce öldürülen 5 nükleer bilim adamı ve 1 İran balistik füze geliştirme proğramı yönetici ile beraber Ahmedi’nin öldürülmesi İran’da son 6 yıl içerisinde gerçekleştirilen bu yöndeki yedinci büyük cinayet oldu.

 İran İslam Cumhuriyeti yönetimi bilim adamları ve subayların öldürülmelerinden İsrail Mossad ve Amerikan istihbarat birimlerini suçluyor. Telegraph gazetesine göre, Ahmedi siber tehditlerden korunma alanında tecrübeli bir uzmandı. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum