1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. 'İran 5 Ülkede 200 Bin Silahlı Gençle Mehdi'yi Bekliyor'
'İran 5 Ülkede 200 Bin Silahlı Gençle Mehdi'yi Bekliyor'

'İran 5 Ülkede 200 Bin Silahlı Gençle Mehdi'yi Bekliyor'

İran Devrim Muhafızları Komutanı Caferi, 5 ülkede 200 bin silahlı gencin hazır olduğunu ve bölgede yaşananların Mehdi'nin gelişine zemin hazırladığını söyledi.

A+A-

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, İran'la ortak hedefler doğrultusunda 5 ülkede 200 bine yakın silahlı gencin hazır olduğunu ve bölgede yaşananların Mehdi'nin gelişine zemin hazırladığını söyledi.

Fars Haber Ajansı'na göre, başkent Tahran'da İslami Eğitim Stratejik Araştırmalar Merkezinde düzenlenen programda konuşan Caferi, "İslam Devrimi'nin (İran Devrimi) yüksek hedeflerine ulaşmak için kendimizden geçmeliyiz. Ve Allah'ın bize verdiği yetenekler doğrultusunda cihad ruhuyla İslam Devrimi için kendi rolümüzü ifa etmeliyiz. Bölgede son yıllarda IŞİD ve tekfir gruplarının ortaya çıkması ve yaşanan olaylar, bunların hepsi zuhur (Mehdi'nin gelişi) şartlarını hazırlamaktadır. Bakınız bunun olumlu sonucu, yaklaşık 200 bin silahlı gencin Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan ve Yemen'de hazır olmalarıdır" dedi.

HABERE YORUM KAT

10 Yorum