İran 42 Tugayla Suriye'yi İşgale Hazırlanıyor

17.05.2014 22:25
İran 42 Tugayla Suriye'yi İşgale Hazırlanıyor
İran Devrim Muhafızları Komutanı İskenderi, Esed'e verdikleri askeri desteği anlatırken yüz binlerce sivilin öldürüldüğü savaşın kontrolünün ellerinde olduğunu açıklamış oldu.

Kübra Türk / Yeni Şafak

İran Devrim Muhafızları Lejyon Komutanı General Muhammed İskenderi, Hamedan şehrinde muhafızların genel idare kurulunda konuştu. El Arabiya'da yayınlanan habere göre İran'ın Esed rejimine verdiği desteğin boyutlarını anlatan İskenderi'nin açıklamaları Arap medyasında 'tehlikeli sözler' olarak yankı buldu.

İskenderi, "Suriye'de 'düşmanla' savaşması için İran Devrim Muhafızları olarak bölgeye 42 tugay ve 138 taburluk büyük bir askeri birlik göndererek Esed rejimine desteklerini daha da ileri boyutlara taşıyacağını ifade etti. İran'ın askeri ve lojistik desteklerinin devam edeceğini vurgulayan İskenderi, ülke çapında rejime maddi katkı sağlamak için yapılan bağış kampanyalarını da anlattı.

Suriye'nin aslında silaha ihtiyacı olmadığını vurgulayan İskenderi, İran Devrim Muhafızları'nın düşmanlara 'gövde gösterisi' yapmak ve İran'ın gücünü göstermek için daha aktif rol alacağını söyledi.

Etiketler: ,
 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim