1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak'ta Son 24 Saatte 99 Kişi Öldü
Irakta Son 24 Saatte 99 Kişi Öldü

Irak'ta Son 24 Saatte 99 Kişi Öldü

Irak'ta son 24 saatte, ülke genelinde düzenlenen saldırılarda, aralarında güvenlik görevlilerinin de bulunduğu 99 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

A+A-

Irak'ta son 24 saatte, ülke genelinde düzenlenen saldırılarda, aralarında güvenlik görevlilerinin de bulunduğu 99 kişi öldü,  çok sayıda kişi yaralandı.

Güvenlik güçleri ve hükümet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Irak'ın Musul ili Telafer ilçesinde bir okula ve polis karakoluna düzenlenen bombalı saldırılarda, ilk belirlemelere göre 20 öğrenci ve 5 polis hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.  

Bağdat'ın kuzeyindeki El-Azamiyye semtinde, İmam-ı Azam Ebu Hanife türbesi yakınında dün gerçekleştirilen saldırıda ölü sayısı 48'e, yaralı sayısı 80'e yükseldi.

Bağdat'ın güneyindeki El-Yusufiyye bölgesinde, "Sahva Güçleri"ne bağlı bir kontrol noktasına düzenlenen bombalı saldırıda da 3 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi yaralandı.

Selahaddin iline bağlı Tikrit kentinde bir kahvehane yakınında bomba yüklü aracın patlatılması sonucu, 12 kişi öldü, 24 kişi yaralandı.

Kerkük'ün güney batısındaki Ez-Zab bölgesinde düzenlenen saldırıda "Sahva Güçleri"ne bağlı 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Felluce'nin güneyindeki Eş-Şüheda semtindeki saldırıda da 1 kişi öldü.

Musul'un El-Kayyara bölgesinde düzenlenen bombalı saldırıda 2 asker öldü, 3 asker yaralandı. Kentin Vadi Hacer bölgesindeki kontrol noktasında da silahlı kişilerle polis arasında çıkan çatışmada 1'i polis, 3 kişi hayatını kaybetti. 

Musul'un merkezinde meydana gelen silahlı saldırıda ise Irak'ın Eş-Şarkıyye televizyonunda görev yapan 1 muhabir ve 1 kameraman hayatını kaybetmişti.

HABERE YORUM KAT