1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak’ta Şii Milislerin Sivillere Uyguladığı İşkence
Irak’ta Şii Milislerin Sivillere Uyguladığı İşkence

Irak’ta Şii Milislerin Sivillere Uyguladığı İşkence

ABD işgali ile mezhep savaşının hat safhaya ulaştığı Irak’ta, Irak ordusunun Sünni katliamlarını gösteren yeni video görüntüleri bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor.

A+A-

Irak’ta sırf Sünni oldukları için ordu güçleri tarafından katledilenlerin sayısı giderek artıyor.

Uluslararası Af Örgütü tarafından da doğrulanan raporda, Irak'ta son aylarda çok sayıda Sünni sivil, Şii milisler tarafından kaçırıldığı ya da katledildiği belirtildi.

Medya aktivistleri, kaosun hiç bitmediği Irak’ta Sünnilerin Irak ordusu güçlerince sürekli potansiyel suçlu olarak görüldüğünü hatta keyfi olarak ev baskınları ile gözaltına alındıkları veya tutuklandığını belirtiyor.

Irak’ta Şii milislerin Sünnilere yönelik baskıları anlatılırken, bölgede adlarının Ömer, Aişe, Osman, Ebubekir olan kişilerin Şiiler tarafından özellikle baskı altına alındığı ve kimi zaman da yakılarak öldürüldükleri dile getiriliyor.

Öte yandan Irak ordusu, Sünni sivillere yönelik  katliamlarını genellikle IŞİD veya diğer silahlı güçlerle bağlantılı olduğunu iddia ettiği örgütlerin saldırılarına misilleme olarak gerçekleştiriyor.

Irak’ta silahlı güçlerin ayaklanması sonrası büyük kayıplar veren Irak ordusu, ele geçirdiği sivillere akıl almaz işkenceler uygulamaya devam ediyor.

Irak askerleri tarafından kendi amatör kameralarıyla çekilen video görüntüsünde, Irak ordusuna bağlı askerlerin bölgede yakaladıkları Sünni sivillere uyguladığı insanlık dışı işkence görüntüleri bölgede Şiilerin Sünnilere yönelik katliamlarını bir kez daha gözer önüne seriyor.
 
İşte Irak'ta yaşanan insanlık dışı o görüntüler (+18)

(Kaynak: Islahhaber.net)

HABERE YORUM KAT