1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak'ta Kan Durmuyor: 28 Ölü
Irakta Kan Durmuyor: 28 Ölü

Irak'ta Kan Durmuyor: 28 Ölü

Irak'ın Basra, El-Enbar, Vasıt, Nasırıye ve Kerbela kentlerinde meydana gelen şiddet olaylarında 28 kişi öldü, 110 kişi yaralandı.

A+A-

Basra kentinin merkezinde üç ayrı bölgeye yerleştirilmiş bombalar infilak ettirilmesi sonucu 8 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi yaralandı.

Felluce kentinin Nizal Mahallesi'nde ise kimliği henüz belirlenemeyen silahlı kişiler bir polis kontrol noktasına saldırdı. Olayda 1 polis öldü, 2 polis yaralandı.

Endelüs Mahallesi'nde yoldan geçen sivil halka motosikletli iki kişi tarafından ateş açıldı. Saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti. 

Vasıt kentinde ise bir lokantaya bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 4 kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Hastane kaynakları ölü sayısının artabileceğini aktardı. 

Güneydeki Nasırıye kentinde biri işçi sendikasının diğeri ise bir lokantanın yakınında bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda 2 kişi öldü, 25 kişi yaralandı.

Kerbela kentindeki bir çarşıda bomba yüklü aracın infilak ettirilmesiyle düzenlenen saldırı 4 kişinin ölümüne, 19 kişinin yaralanmasına neden oldu.

HABERE YORUM KAT