1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak'ta Çatışmalar Sürüyor: 23 Ölü, 18 Yaralı
Irak'ta Çatışmalar Sürüyor: 23 Ölü, 18 Yaralı

Irak'ta Çatışmalar Sürüyor: 23 Ölü, 18 Yaralı

Irak'ın farklı kentlerinde meydana gelen saldırılar ve Irak ordusu, Peşmerge güçleri ve IŞİD arasındaki çatışmalarda 17'si militan 23 kişi hayatını kaybetti, 10'u asker 18 kişi yaralandı.

A+A-

Bomba İnfilak Ettirildi: 2 Ölü, 8 Yaralı

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinin et-Tîn Mahallesi'nde çoğunlukla Sünni Arap sığınmacıların yaşadığı bölgeye bırakılan bombanın infilak etmesi sonucu 2 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Orduya Bağlı Birliklerle IŞİD Arasında Çatışma: 4 Ölü, 10 Yaralı

Felluce kentinde Haşdu'ş-Şabi güçlerinin destek verdiği orduya bağlı birliklerle IŞİD militanları arasında çıkan çatışmalarda ise 4 milis hayatını kaybederken, 10 asker yaralandı, orduya ait 3 araç da kullanılamaz hale geldi. Çatışmalarda IŞİD militanlarından ölen ve yaralanan olup olmadığıyla ilgili bilgi verilmedi.

Irak Ordusu ez-Zeğarit Bölgesini Ele Geçirdi

Öte yandan, Enbar İl Meclis üyesi Iyd Ammaş, orduya bağlı birliklerin Felluce'ye bağlı Es-Saklaviyye nahiyesinin alınması için geniş kapsamlı operasyon başlattığını belirtti.

Ammaş, 17 IŞİD militanının hayatını kaybettiği çatışmaların ardından Saklaviyye'ye bağlı ez-Zeğarit bölgesinde kontrolü sağladıklarını söyledi.

Irak'ta, IŞİD'in 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle başlayan çatışmalar ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor. Irak ordusuyla Peşmerge güçleri, IŞİD'in elindeki bölgeleri geri almak için operasyonlar düzenliyor. ABD'nin öncülüğündeki koalisyon güçleri de Irak ordusuna havadan destek veriyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT