1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak'ta Canlı Bomba Saldırıları: 7 Ölü
Irakta Canlı Bomba Saldırıları: 7 Ölü

Irak'ta Canlı Bomba Saldırıları: 7 Ölü

Irak'ın Kerkük ve Felluce kentleri ile Dakok bölgesinde düzenlenen saldırılarda 7 kişi hayatını kaybetti, 40 kişi yaralandı.

A+A-

Irak'ın Kerkük kentinde düzenlenen 2 ayrı canlı bomba saldırısında 1 peşmerge öldü, 11'i peşmerge 32 kişi yaralandı.

Kerkük'teki ilk saldırı sabah saat 8.00 sıralarında düzenlendi. Kentin güvenliğini sağlamak amacıyla Kerkük-Tikrit yolunda oluşturulan kontrol noktasındaki peşmergelere bir otomobille canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saldırıda 1 peşmerge öldü, 11 peşmerge de yaralandı.

İkinci canlı bomba saldırısı ise Kerkük'ün kuzeyinde bulunan Rahimava bölgesinde meydana geldi.

Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) bürosuna bomba yüklü araçla düzenlenen canlı bomba saldırısında ilk belirlemelere göre 6'sı ağır 21 kişi yaralandı. Yaralılar, Kerkük'teki hastanelere nakledildi.

Felluce'de kontrol noktasına saldırı

Irak'ın Felluce kentinde ise kimliği belirsiz kişiler tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda 3'ü polis 4 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Felluce'nin güneybatısındaki En-Nezal köyünde bulunan kontrol noktasına 3 araçla yaklaşan saldırganlar güvenlik güçlerine ateş açtı. Çıkan çatışmada 3'ü polis 4 kişi hayatını kaybederken, 2'si polis 3 kişi de yaralandı. Yaralılar, Felluce Hastanesi'ne nakledildi. 

Dakok'ta peşmerge gücüne saldırı 

Kerkük'ün güneyindeki Dakok'a bağlı Elbusabah köyündeki peşmerge noktasına yönelik lüks bir otomobille yapılan canlı bomba saldırısında da 2 peşmerge hayatını kaybederken, 1'i sivil 5 kişi yaralandı. 

AA

 

HABERE YORUM KAT