1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak'ta Bombalı Saldırılar
Irak'ta Bombalı Saldırılar

Irak'ta Bombalı Saldırılar

Felluce yakınlarında Iraklı askerlerin bulunduğu bir tren istasyonuna 11 bombalı araçla saldırı düzenlendi, en az 12 asker öldü. Başkent Bağdat'ta da sivilleri hedef alan iki saldırıda en az 14 kişi yaşamını yitirdi.

A+A-

Irak’ın Anbar vilayetinin batısındaki Karma’da Iraklı askerlerin bulunduğu bir tren istasyonuna 11 bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırılarda en az 12 asker öldü.

IŞİD’in kontrolündeki bölgeleri geri almak üzere savaşan Iraklı askerlerin konuşlandığı istasyona hızla yaklaşan 11 zırhlı araçtan altısı imha edildi. Diğer beş araçtaki saldırganlar, askerlere yaklaşınca bombaları patlattı.

Reuters’a konuşan Irak ordusu yetkilisi, “11 zırhlı araçtan beşi birliklerimizin bulunduğu tren istasyonuna ulaşmayı başardı” dedi. Ölü sayısının artabileceğini tahmin ettiklerini söyleyen yetkili, askerlerin patlama sonrası ateş açan silahlı saldırganlarla çatıştığını ekledi.

Karma’daki tren istasyonu, IŞİD’in kontrolündeki Felluce’nin 15 kilometre doğusunda. Örgüt henüz üstlenmese de, saldırı IŞİD’in sıkça kullandığı bir yöntemle yapıldı.

Aynı gün başkent Bağdat’ta da iki bombalı saldırı meydana geldi. Saldırılarda en az 14 sivil yaşamını yitirdi. Şehrin merkezinde çoğunlukla Şiilerin yaşadığı Karada Mahallesi’nde bir restoran ve benzin istasyonu hedef alındı.

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT