1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak'ta 50'si IŞİD Mensubu 86 Kişi Öldü
Irak'ta 50'si IŞİD Mensubu 86 Kişi Öldü

Irak'ta 50'si IŞİD Mensubu 86 Kişi Öldü

Irak'ın çeşitli bölgelerinde meydana gelen şiddet olayları ve IŞİD'e yönelik yürütülen operasyonlarda 50'si IŞİD militanı, 26'sı “güvenlik gücü üyesi” ve 10'u sivil 86 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı bildirildi.

A+A-

Askerî kaynaklardan alınan bilgiye göre, silahlı kişilerin el-Latifiyye bölgesinde bir eve düzenlediği saldırıda 3, başkent Bağdat'ta halk pazarına el yapımı bombayla düzenlenen saldırıda 2 ve el-Biyaa bölgesindeki saldırıda ise 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.

Diyala Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre ise el-Cebbur köyünde ve Mikdadiyye kasabasındaki şiddet olaylarında 4 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

50 IŞİD Militanı Öldürüldü

Öte yandan, Salahaddin, Enbar, Diyala illerinde Irak “güvenlik güçleri” ve koalisyon güçlerinin IŞİD'e yönelik yürüttüğü operasyonlar çerçevesinde 50'si IŞİD militanı, 26'sı “güvenlik güçleri” üyesi 76 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Irak'ta, IŞİD'in ülkenin bazı bölgelerinde kontrolü ele geçirmesinin ardından başkent Bağdat başta olmak üzere çeşitli kentlerde şiddet olayları ve bombalı saldırılarda artış görülüyor. Irak makamları, saldırıların IŞİD ile irtibatlı gruplar tarafından düzenlendiğini belirtiyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT