“Irak'ın Siyasi Durumu Karışık, Kolay Düzelmeyecek”

02.05.2016 21:53
“Irak'ın Siyasi Durumu Karışık, Kolay Düzelmeyecek”
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Barzani, başkent Bağdat'ta yaşanan olaylara ilişkin, "Irak'ın siyasi durumu karışıktır ve öyle kolay bir şekilde düzelmeyecek gibi." dedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, başkent Bağdat'ta yaşanan olaylara ilişkin, "Irak'ın siyasi durumu karışıktır ve öyle kolay bir şekilde düzelmeyecek gibi." dedi.

Barzani'nin ofisinden yapılan açıklamada, IKBY Bakanlar Kurulu'nun Barzani başkanlığında toplandığı ifade edildi.

Açıklamada toplantı sırasındaki görüşlerine yer verilen Barzani, "Irak'ın siyasi durumu karışıktır ve öyle kolay bir şekilde düzelmeyecek gibi. Daha büyük değişikliklerin de meydana gelmesi söz konusu. Kürdistan bölgesinin Bağdat'taki temsilcilerinin birlik içerisinde hareket edip, aynı tavrı sergilemeleri ise sevindiricidir." ifadelerini kullandı.

IKBY'den bir heyetin Bağdat'ta yaptığı son ziyaret ve orada ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile yaptıkları görüşmelere de değinen Barzani, "Açık ve net bir şekilde Iraklı tarafla şunu belirttik; Kürtler kendilerini hükümetin ortağı hissetmiyor. Kerry ile yaptığımız toplantıda ise ABD'nin Peşmerge güçlerine verdiği mali ve askeri desteğin devam edileceğine vurgu yapıldı." şeklinde konuştu.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim