1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak'ın Kuzeyindeki PKK Kampları Bombalandı
Irak'ın Kuzeyindeki PKK Kampları Bombalandı

Irak'ın Kuzeyindeki PKK Kampları Bombalandı

“Türk Hava Kuvvetleri” tarafından Irak'ın kuzeyindeki Sina-Haftanin'e düzenlenen taarruzlarda, mühimmat ve lojistik depoları ile PKK’lıların barındığı mağara imha edildi.

A+A-

“Güvenlik” kaynaklarından alınan bilgi ve görüntülere göre, Irak'ın kuzeyindeki Sina-Haftanin'de İnsansız Hava Aracı (İHA) ve diğer istihbarat kaynaklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda tespit edilen PKK’ya ait ağaç altı barınma alanındaki barınaklar ve yeraltı mühimmat deposu, “Türk Hava Kuvvetleri”ne ait F-16 ve F-4 2020 uçaklarıyla etkisiz hâle getirildi.

İHA ile gözetlenen hava taarruzları, eş zamanlı 4 hedefe yönelik gerçekleştirildi. Taarruzların ardından imha edilen mühimmat deposunda 55 dakika boyunca yangın ve patlamalar yaşanırken, bu esnada dumanlar kat kat göğe yükseldi. Taarruzlarla PKK’ya ait çok kritik bir lojistik tesis daha etkisiz hâle getirilmiş oldu.

Sina-Haftanin'e yönelik ikinci taarruzda da İHA'lar ve diğer istihbarat kaynaklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda tespit edilen PKK mensuplarının barındığı mağara ile yanındaki lojistik depo “Türk Hava Kuvvetleri”ne ait F-16 uçaklarıyla imha edildi. İcra edilen hava taarruzu İHA ile de gözetlendi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT