1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Irak Kürdistanı’nın Teslim Ettiği Nurettin Aytuğ Tutuklandı
Irak Kürdistanı’nın Teslim Ettiği Nurettin Aytuğ Tutuklandı

Irak Kürdistanı’nın Teslim Ettiği Nurettin Aytuğ Tutuklandı

IKBY'nin FETÖ üyesi olduğu için hakkında yakalama kararı bulan Nurettin Aytuğ'u Türkiye'ye teslim ettiği ve Aytuğ'un tutuklandığı belirtiliyor.

A+A-

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından Türkiye'ye teslim edilen, FETÖ'nün Iraksorumlusu (Gülen cemaati imam diyor) olduğu ve örgütün PKK ile işbirliğini sağladığı ileri sürülen Nurettin Aytuğ, Konya'ya getirildi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçen yıl ve darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY yönelik soruşturmaları kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Atyuğ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlattı. O soruşturma kapsamında Nurettin Aytuğ hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY’ye yönelik başlatılan soruşturma kapsamında da, FETÖ örgütü üyesi olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkartılan Nurettin Aytuğ, IKBY tarafından iki gün önce Türkiye'ye teslim edildi. Aytuğ, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşma nedeniyle Konya'ya getirildi. Polisteki sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edilen Aytuğ, tutuklandı.

BANK ASYA'NIN ERBİL ŞUBESİ MÜDÜRÜ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın geçen yıl yürüttüğü soruşturmanın iddianamesinde Aytuğ'un Konya'da bir bankanın müdürü iken, o dönemde Konyalı bir işadamından FETÖ için yurt yapmasını ve himmet parası vermesini istediği ileri sürüldü. Aytuğ’un yine soruşturmalar kapsamında mal varlıklarına tedbir kararı konulan 119 kişi arasında yer aldığı belirtildi. Aytuğ'un, en son Bank Asya'nın Erbil Şube Müdürlüğü görevini yaptığı öğrenildi.

Aytuğ'un, FETÖ'nün Irak sorumlusu olduğu ve örgütün PKK ile işbirliğini sağlayan kişi olduğu iddia edildi.

HABERE YORUM KAT