"İntifada Aksa'nın Bölünmesini Engelledi"

08.11.2015 18:14
"İntifada Aksa'nın Bölünmesini Engelledi"
Usame Hamdan Kudüs İntifadası’nın hedefini gerçekleştirdiğini belirterek, intifadanın Aksa’nın bölünmesini engellediğini ve Filistin toplumundaki bölünmüşlüğü ortadan kaldırdığını söyledi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın uluslararası ilişkiler sorumlusu Usame Hamdan Kudüs İntifadası’nın hedefini gerçekleştirdiğini belirterek, intifadanın Aksa’nın bölünmesini engellediğini ve Filistin toplumundaki bölünmüşlüğü ortadan kaldırdığını söyledi.

Lübnan’daki Cemaati İslamiye’nin düzenlediği panele katılan Hamas lideri Hamdan, intifadanın birilerinin kararı ve izni olmadan başladığına dikkat çekerek, bunu bir tarafla ilişkilendirmenin kolay olmadığını ifade etti.

Hamdan, intifadanın insanların zihnine işgalcinin bölgede stratejik bir tehlike olduğu gerçeğini tekrar geri getirdiğini kaydetti.

Ümmetten intifadayı desteklemesini isteyen Hamdan, İsrail’in hiç olduğunu herkesin müşahede ettiğini belirtti.

Mescidi Aksa’yı zaman ve mekân olarak bölmek ve ardından tamamıyla yıkma planlarına zemin hazırlamak için Siyonist yerleşimcileri Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik eden işgal hükümetinin, işgal askerleri ile Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa’da cemaate saldırmalarına, mabedin hürmetini çiğnemelerine yeşil ışık yakması üzerine başlayan direniş kısa süre içinde İntifadaya dönüştü.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim