1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. 'İnsansız' ABD, 35 Kişiyi Daha Katletti
İnsansız ABD, 35 Kişiyi Daha Katletti

'İnsansız' ABD, 35 Kişiyi Daha Katletti

ABD, Pakistan'da insansız hava araçlarıyla sivilleri katletmeye, yargısız infaz yapmaya devam ediyor. ABD'nin 2008'de Pakistan'ın kuzeybatısındaki bölgelere başlattığı hava saldırılarında 1800'e yakın kişinin öldüğü ifade ediliyor.

17 Mart 2011 Perşembe 17:42A+A-

Pakistanlı yetkililer, ülkenin kuzeybatısındaki aşiretler bölgesinde Amerikan insansız hava aracının düzenlediği taarruzda ölenlerin sayısının 35'e yükseldiğini belirtirken, saldırıda sivillerin ve polislerin de öldüğünü bildirdiler.

İslamabad'daki federal hükümet tarafından atanan Hayber-Pahtunhva Eyalet Valisi Seyid Mesud Kausar, yayımladığı açıklamada, "Aşiret jirgasını (toplantısını) hedefleyen ve çok sayıda polis ile aşiret mensubunun ölümüne yol açan bu insansız hava aracı saldırısını şiddetle kınıyorum" dedi.

Son 3 yılda en çok can kaybına yol açan, 9 gün içindeki 7. saldırıda, Pakistan Talibanı ve El Kaide'nin kalesi Kuzey Veziristan'ın aşiret bölgesindeki hedefe 4 füze atılmıştı.

ABD'nin 2008'de Pakistan'ın kuzeybatısındaki bölgelere başlattığı hava saldırılarında 1800'e yakın kişinin öldüğü ifade ediliyor.

YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT

1 Yorum