1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. “İnşallah Gelecek Ramazan Ayı'nda Memleketimizde Olacağız”
“İnşallah Gelecek Ramazan Ayı'nda Memleketimizde Olacağız”

“İnşallah Gelecek Ramazan Ayı'nda Memleketimizde Olacağız”

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye iltica eden Suriyeliler, bir Ramazan Ayı’na daha buruk girdi.

A+A-

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Batman'a yerleşen ve kiraladıkları evlerde yaşamlarını sürdüren Suriyeli mülteciler, kendilerine kapısını açan Türkiye'ye teşekkürlerini ifade ederken, bir Ramazan Ayı’nı daha ülkelerinden uzakta geçirmenin hüznünü yaşıyor.

Suriyeli mülteciler, gelecek yıl Ramazan Ayı’nda ülkelerinde oruç tutmanın hayalini kuruyor.

“Bu Ramazan’ı da Memleketimizden Uzakta Geçireceğiz”

Suriye'nin Kamışlı kentinde dahiliye uzmanı olarak çalışan ve savaş nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalan Dr. Imad Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan Ayı’nı 3 yıldır memleketlerinden uzakta geçirdiklerini söyledi.

Ahmed, “Suriye halkı hak etmediği zulümle karşılaştı. Bu Ramazan’ı da memleketimizden uzakta geçireceğiz. Kendi toprağımızda olsaydık Ramazan’ı daha keyif ve mutlulukla geçirecektik. Yine de çok şükür, burada kendimizi yabancı görmüyoruz. Burada bize sahip çıktılar, kardeş olduk.” dedi.

“Artık Memleketimize Dönmek İstiyoruz”

Mekrima İsa (37) ise Batman'da yaşamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Batman'da rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürdüklerini, herkesin kendilerine iyi davrandığını anlatan İsa, “4 yıldır Türkiye'deyiz. Burada çok rahatız ancak artık memleketimize dönmek istiyoruz. İnşallah gelecek oruç ayında memleketimizde olacağız.” diye konuştu.

“En Büyük Temennimiz Gelecek Yıl Memleketimizde Oruç Tutmak”

Atılan bombalar nedeniyle kızının yaralanmasının ardından Suriye'den kaçarak, Türkiye'ye geldiklerini ifade eden Rezzan Hacıibrahim, bu yıl orucu Türkiye'de tutacaklarını ancak en büyük temennilerinin gelecek yıl memleketlerinde oruç tutmak olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum