İngiltere Sisi İle Mutabakat Muhtırası İmzaladı

07.11.2015 03:37
İngiltere Sisi İle Mutabakat Muhtırası İmzaladı
İngiltere ile Sisi cuntası arasında yüksek eğitim, araştırma ve yenilik ile güvenlik alanlarında işbirliğine yönelik mutabakat muhtırası imzalandı.

İngiltere ile Mısır diktası arasında yüksek eğitim, araştırma ve yenilik ile güvenlik alanlarında işbirliğine yönelik mutabakat muhtırası imzalandı.

Askeri cuntanın lideri Abdulfettah es-Sisi'nin İngiltere'nin başkenti Londra'ya resmi ziyarette bulunduğu sırada gerçekleşen mutabakat muhtırası imza törenine İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond ile Mısırlı mevkidaşı Samih Şükri katıldı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, iki ülkenin içişleri bakanlıkları arasında terörle mücadele, yasadışı göç ve organize suçlar başta olmak üzere birkaç konudaki işbirliğini artırmak ile araştırma, yenilik, tıbbi eğitim, kültürel işbirliği ve yüksek eğitim alanlarında işbirliği için mutabakat muhtırası imzalandığı bildirildi.

Açıklamada, imza töreninin ardından konuşan İngiliz diplomat, Hammond'ın, "Geniş alanda imzalanan bu mutabakat muhtırası, İngiliz-Mısır ortaklığımızda, istikrar ve reform için yeni bir zemin oluşturacak. Mısır'ın genç halkına ve ülkenin geleceğine açık bağlılıkla, Mısır'ın yüksek eğitim sektöründe kendisini değiştirmesine yakından yardımcı olmak için işbirliği yapacağız" ifadelerine yer verildi.

(AA)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim