1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. İngiliz Elçilik Aracına Bombalı Saldırı
İngiliz Elçilik Aracına Bombalı Saldırı

İngiliz Elçilik Aracına Bombalı Saldırı

Kabil'deki İngiliz Büyükelçiliği'ne ait araca canlı bomba saldırısı düzenlendi.

A+A-

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki İngiliz Büyükelçiliği'ne ait bir araca canlı bomba saldırısı düzenlendi. Çok sayıda yaralının olduğu ve iki Afgan sivilin öldüğü ilk gelen bilgiler arasında.

AFP, motosikletli bir canlı bomba komandosunun İngiliz Büyükelçiliği'ne ait bir araca çarparak kendini havaya uçurduğunu ve yaralıların olduğunu bildirdi.

Patlamanın çok güçlü olduğu ve Kabil'in tamamından duyulduğu, patlamanın ardından büyük bir duman bulutunun yükseldiği de gelen bilgiler arasında.

İngiliz Büyükelçiliği'nden bir sözcü de "Büyükelçilik aracına saldırı düzenlendi. Yaralılar var. Afgan makamlarıyla birlikte çalışıyoruz" dedi.

Kabil Emniyeti'nden Haşmet Stanakzai "Elimize ilk ulaşan bilgilere göre en az iki sivil yaşamını yitirdi, 10 kişiden fazlası da yaralandı. Araştırmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Afganistan İçişleri Bakan Yardımcısı Eyüp Salangi de Twitter'dan yaptığı açıklamasında bunun motosikletle düzenlenmiş saldırı olduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz pazartesi günü de Kabil'de Amerikan askerlerinin aracına bombalı saldırı düzenlenmiş ve olayda iki Amerikan askeri ölmüştü.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT