1. HABERLER

  2. HABER

  3. İncil’i Parçalayarak Hıristiyanlara Hakaret Etti
İncil’i Parçalayarak Hıristiyanlara Hakaret Etti

İncil’i Parçalayarak Hıristiyanlara Hakaret Etti

Siyonist milletvekili Michael Ben Ari İncil'i yırtarak çöpe attı.

20 Temmuz 2012 Cuma 02:40A+A-

Knesset üyesi aşırı sağcı milletvekili Michael Ben Ari Hıristiyanlara karşı ağır suçlamalarda bulunarak bir İncil’i parçalayıp çöpe attı.

“Bu iğrenç kitap (Yeni Ahit) engizisyon zamanlarında yakılma cezalarıyla milyonlarca Yahudi’nin ölümüne yol açtı” diyen Ben Ari “Bu kitabı Knesset üyelerine göndermek bir provokasyondur. Şüphe yok ki bu kitap ve temsil ettikleri tarihin çöplüğüne layıktır” dedi.

İsrail İncil Teşkilatı Başkanı Victor Kalisher, tüm Knesset üyelerine Eski ve Yeni Ahit’in tek kitap halindeki baskısını göndermişti.

Tüm Knesset üyeleri posta kutularında bir İncil görmekten dolayı kızgındı fakat ya olayı görmezden geldi yahut geri gönderdiler, hiç biri Ben Ari gibi bir tepki göstermedi.

Knesset’in Barış ve Eşitlik İçin Demokratik Cephe grubu başkanı Arap milletvekili Muhammed Bereke dün (18 Temmuz Çarşamba) yapılan Knesset oturumu sırasında İncil’i parçalamasından dolayı Ben Ari’yi şiddetle kınadı.

Bereke, “Dün Knesset’te yaşanan şov amaçlı ve son derece ciddi ve ırkçıydı bir olaydı. Bu, yüz milyonlarca insanın ve Hıristiyan ve Müslüman tüm Arap halkının duygularını rencide eden kötü ve çirkin bir hareketti. Çünkü Tevrat ve İncil İslam için de kutsal kabul edilen kitaplardır” şeklinde konuştu.

Bereke, Ben Ari’nin ırkçı ve çirkin davranışına karşı harekete geçilmesi için Knesset disiplin kuruluna şikâyette bulundu.

FEM 

HABERE YORUM KAT