1. HABERLER

  2. HABER

  3. İmzasız Mektup Temizöz Dosyasında
İmzasız Mektup Temizöz Dosyasında

İmzasız Mektup Temizöz Dosyasında

7 sanığın yargılandığı davada tanık olarak dinlenen dönemin Cizre Kaymakamı olan Antalya Vali Yardımcısı Osman Bulgurlu’ya duruşmada nasıl ifade vermesi gerektiğinin bir mektupla bildirildiği ortaya çıktı.

20 Şubat 2011 Pazar 05:15A+A-

Kayseri eski Jandarma Komutanı Emekli Albay Cemal Temizöz ve eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atağ'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davada tanık olarak dinlenen dönemin Cizre Kaymakamı olan Antalya Vali Yardımcısı Osman Bulgurlu'ya duruşmada nasıl ifade vermesi gerektiğinin bir mektupla bildirildiği ortaya çıktı.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tanık olarak dinlenen Bulgurlu'nun kendisine kimin tarafından gönderildiği belli olmayan ve içerisinde nasıl ifade vermesi gerektiğinin anlatıldığı bilgilerin yer aldığı mektubu mahkeme heyetine sunduğu öğrenildi. Mahkeme Başkanı Menderes Yılmaz'a verilen mektup, dava dosyasına konuldu.

Mektupta, tanık Bulgurlu'dan duruşmada sorulması halinde, "İlçe Jandarma Komutanlığının sivil aracının olmadığını", "İtirafçıların jandarmada kullanıldığını duymadığını, görmediğini", "Yavuz, Selim hoca ve Cabbar gibi kişileri tanımadığını" ve "terör örgütü PKK'nın Kaymakamlığa yaptığı saldırıyı" söylemesi isteniliyor. Mahkeme, söz konusu mektupla ilgili olarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

HABERE YORUM KAT