İmralı Görüşmeleri İçin Şartını Açıkladı

06.02.2013 13:59
İmralı Görüşmeleri İçin Şartını Açıkladı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İmralı görüşmeleri ile ilgili şartını açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İmralı görüşmeleri ile ilgili şartını açıkladı. Başbakan, "Dağdaki ile kucaklaşanı İmralı'ya göndermeyiz" dedi.

Macaristan ziyaretinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Başbakan, önemli açıklamalar yaptı.

Başbakan, Macaristan ziyaretinde, İmralı ile yürütülen görüşmeler konusunda bilgi verdi. Sürecin tıkanmasının söz konusu olmadığını belirten Başbakan Erdoğan, Ada'ya gidecek heyetle ilgili kriterleri de açıkladı. 

Başbakan, "Dağdaki ile kucaklaşanı İmralı'ya göndermeyiz. Şu ana kadar verdikleri mesajla bu ülkenin hassasiyetlerine darbe vuranları da İmralı’ya göndermeyiz. Çünkü onların, oradan aldıkları mesajı farklı şekilde götürme ihtimalleri olabilir." diye konuştu.

Adalet Bakanlığı ve MİT'in tüm hassasiyetleri göz önünde bulundurduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, her isteyenin İmralı'ya gönderilmesinin söz konusu olmayacağını bildirdi.

Başbakan, DHKP-C saldırısının ve Fransa'daki cinayetlerin İmralı sürecini tıkamaya yönelik girişimler olup olmadığı da soruldu.

Başbakan Erdoğan, "Her ne kadar bunların bölücü terör örgütü ile aynı değilse de, böyle bir yandaş, paydaş bir yapıları var. Biz, girdiğimiz yolda fevkalade bir durum olmazsa süreci planladığımız gibi sürdürme konusunda kararlıyız" sözlerini kaydetti. 

 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim