1. HABERLER

  2. HABER

  3. İMKANDER Suriye'ye 5 Ambulans Gönderdi
İMKANDER Suriye'ye 5 Ambulans Gönderdi

İMKANDER Suriye'ye 5 Ambulans Gönderdi

Türkiyeli yardım kuruluşu İMKANDER, İngiltere'deki partner kuruluşu WAC ile birlikte Suriye'ye içleri tıbbi malzeme ile tam teçhizatlı 5 ambulans gönderdi.

A+A-

Türkiyeli yardım kuruluşlarının uluslararası çapta yaptıkları ortaklıklar meyvelerini veriyor. Suriye halkına ilaç, tıbbı malzeme ve ambulans yardımları devam ediyor. İMKANDER'in partner kuruluşu World Aid Convoy'un (WOC) İngiltere'de topladığı ilaç ve medikal malzeme yardımları 5 ambulansla birlikte İstanbul'a ulaştı.

İstanbul'dan Gaziantep üzerinden Suriye'ye gönderilen ambulans konvoyu için hareketinden önce kısa bir tören düzenlendi.

Bugüne kadar yapılan birlikte çalışmalar neticesinde 62 ambulansın Suriye'deki hastanelere teslim edildiğinin ifade edildiği törende konuşan İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer Suriye halkının ilaç ve medikal malzemeye acil ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak: "Bu ortak çalışmamız, ümmetimizin ellerini birleştirdiğinde neler yapabileceğinin en açık göstergesidir. Yeniden ümmet olmayı ancak bu şekilde başarabiliriz" dedi.

World Aid Convoy adına konuşan Movlana Abdullah, Suriye'de binlerce dul ve yetim bulunduğunu söyleyerek: "Peygamberimiz (sav) yetimlere yardım edenle Cennet'te iki parmağın yakınlığı gibi yakın olacaklarını müjdelemektedir. Bize ümmetimizin yetimlerine yardım etme imkanı sunan Rabbimize şükran duymalıyız. İMKANDER'e de çok teşekkür ederim. Bundan sonra da hayırlı hizmetlerde hep beraber olacağız. Türkiye halkı şu anda yardım edildiğinde büyük mükafat kazanılacağı vaadedilen Şam'ın kapısında bulunmaktadır. Bu sizin için büyük fırsattır." dedi.

Konvoy, törenin ardından Suriye'ye doğru yola çıktı. Suriye'de savaşın başladığı tarihten itibaren İMKANDER'in ülke çapında düzenlediği ilaç ve medikal malzeme yardımı kampanyası devam ediyor. Hayırseverlerin katkıları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle yürütülen kampanya kapsamında toplanıp, Suriye'ye ulaştırılan tıbbi malzemenin değeri 500 bin doları aşmış durumda.

HABERE YORUM KAT