1. HABERLER

  2. HABER

  3. İmkander Savaş Bölgelerinde Kurban Dağıttı
İmkander Savaş Bölgelerinde Kurban Dağıttı

İmkander Savaş Bölgelerinde Kurban Dağıttı

İMKANDER ekipleri Suriye, Gazze ve Çeçenistan sınırındaki Pankisi Vadisinde kurban keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.

A+A-

İslam dünyasının savaş bölgelerinde zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi veren insanlar Türkiyeli yardım kuruluşlarının çalışmalarıyla bir nebze olsun güldüler.

Savaş ve işgaller sebebiyle ülkelerini terk etmiş muhacirlere yaptığı yardımlarla tanınan İMKANDER, savaş bölgelerine de ekipler göndererek bu bölgelerde kurban kesimi yaptı.

Suriye, Gazze, Çeçenistan

Esed rejiminin saldırılarıyla yerle bir olan Suriye'nin Halep ve İdlib kentlerinde evlerinin yıkıntıları üzerinde derme çatma çadırlarda yaşamaya çalışan halka kurban eti ulaştıran ekiplerin bir diğer adresi Çeçenistan sınırındaki Pankisi Vadisi oldu.

Çeçenistan'ı işgal eden Rusya Federasyonunun İMKANDER'e bölgede çalışma izni vermemesi ve Çeçenistan'daki Rus yanlısı Ramzan Kadirov rejiminin tehditleri sebebiyle işgal altındaki topraklarda çalışma yapamayan İMKANDER, ekiplerini sınır hattındaki Pankisi Vadisi'ne gönderdi. Bu bölgede Rusya'nın ve Kadirov milislerinin saldırılarından kaçan yaklaşık 10 bin Çeçen mülteci bulunuyor. 1994 yılında başlayan savaş sebebiyle Çeçenistan'dan dünyaya 250 bin mülteci dağılmış durumda.

Bu mültecilerin bir kısmı Türkiye'de bulunuyor. Dernek, Türkiye'ye sığınan Çeçenler başta olmak üzere Kafkasyalı, Suriyeli ve Ortaasyalı mülteciler için de Türkiye'de kurban organizasyonu düzenledi. İçlerinde yetimlerin yaşadığı ve yetişkin erkek bulunmayan evlere 15 kg. diğer tüm ihtiyaç sahibi mültecilere ise 4'e kilo kurban eti dağıtımı yapıldı. Derneğin bu yıl programına aldığı bir başka savaş bölgesi ise İsrail saldırılarına maruz kalarak büyük bir direniş gösteren Gazze oldu. Gazze'de partner kuruluşlarla ortak çalışma yürüten dernek bundan sonraki senelerde de Gazze, Ramallah ve Kudüs'te çalışmalar yürüteceğini açıkladı.

imkander1.jpg

imkander2.jpg

imkander3.jpg

imkander4.jpg

HABERE YORUM KAT