1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İmkander Ambulansları İdlib'te Vuruldu
İmkander Ambulansları İdlib'te Vuruldu

İmkander Ambulansları İdlib'te Vuruldu

İMKANDER Genel Başkanı Özer: ''Esed rejiminin, İblib kentinin Binniş beldesindeki Mecmel Tıbbi Sahra Hastanesine düzenlediği hava saldırısında, hastane ve 5 ambulansımız kullanılamaz hale geldi''

A+A-

İnsani Müdafaa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Genel Başkanı Murat Özer, Esed rejiminin, İblib kentinin Binniş beldesindeki Mecmel Tıbbi Sahra Hastanesine düzenlediği hava saldırısında, hastane ve 5 ambulansın kullanılamaz hale geldiğini bildirdi.

Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rejime bağlı hava kuvvetlerinin dün İdlib'in Binniş beldesine saldırı düzenlediğini söyledi.

Pazar yeri ile sahra hastanesine yönelik saldırıda 62 sivilin yaşamını yitirdiğini ve hastanenin yerle bir olduğunu aktaran Özer, "Pazar yerine yapılan saldırı sonrası geçtiğimiz mayısta hastaneye hibe ettiğimiz 5 ambulans, hastaneye yaralı taşıyordu. Ardından hastane ve ambulanslarımız hedef alındı. Saldırıda ambulanslar ve hastane kullanılamaz hale geldi, içerisindeki yaralılardan ölenler oldu. Ayrıca saldırı sonrası birçok sivil yerleşim yerinde ciddi hasar oluştu" ifadelerini kullandı.

Suriye'deki gelişmeleri kaygıyla takip ettiklerini anlatan Özer, halka yönelik insani yardım faaliyetlerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

unnamed-(1)-029.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT