1. HABERLER

  2. HABER

  3. İmkander 2500 Kişiye Erzak Ulaştırdı
İmkander 2500 Kişiye Erzak Ulaştırdı

İmkander 2500 Kişiye Erzak Ulaştırdı

İMKANDER Ramazan kumanyası dağıtımlarına Kafkasyalı savaş muhacirleriyle devam ediyor. 2500 kişiye erzak yardımı ulaştırıldı.

A+A-

İslam dünyasının pek çok yerinde yaşanan savaş ve işgaller binlerce çocuğu yetim ve annelerini dul bıraktı. Kendi topraklarından can güvenlikleri kalmadığı için göç etmek zorunda kalan binlerce kişi Türkiye'ye sığınmış durumda.

Türkiye'de zor şartlar altında yaşamaya çalışan mülteciler yardım kuruluşları sayesinde bir nebze olsun gülüyorlar. Başta Çeçenistan olmak üzere Kafkasya'nın farklı bölgelerinden, Özbekistan, Doğu Türkistan gibi Orta Asya ülkelerinden ve Suriye'den savaş sebebiyle Türkiye'ye sığınan savaş muhacirlerine İMKANDER tarafından Ramazan kumanyası ulaştırıldı.

İMKANDER Başkanı Murat Özer yaptığı açıklamada "Geçtiğimiz hafta Suriyeli muhacirlere yönelik yaptığımız dağıtımla kampanyamızı başlatmıştık. Şimdi kampanyamızın ikinci etabında un, şeker, yağ, yumurta ve tavuk gibi temel gıda maddelerinden oluşan erzak paketlerini 2500 kişiye ulaştırıldık. Ramazan süresince dağıtımlarımızı devam ettireceğiz" dedi.

Çoğunluğu dul ve yetimlerden oluşan muhacir ailelere kumanya yardımlarına ilaveten her bir aileye 100 TL değerinde Happy Center alışveriş çekleri de verildi.

İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), savaş muhaciri dul ve yetimlere her ay düzenli olarak kira, fatura ve gıda yardımı yapıyor. İstanbul'da açtığı Muhacir Etüd Merkezi'nde Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün desteğiyle çocuklara ve annelerine Türkçenin öğretilmesini sağlayan dernek, okula gidemeyen çocuklara eğitim desteği vermeyi sürdürüyor.

Ramazan bereketine ortak olmak isteyenler derneğe 0212 488 6606 numaralı telefondan ya da www.imkander.org.tr internet adresinden ulaşabilirler.

HABERE YORUM KAT