1. HABERLER

  2. HABER

  3. İMH'den Suriye’ye Yardım Kampanyası
İMHden Suriye’ye Yardım Kampanyası

İMH'den Suriye’ye Yardım Kampanyası

İnsan ve Medeniyet Hareketi Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası başlattı.

A+A-

İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından yapılan açıklama:

Suriyeli mülteci kardeşlerimizin kaldığı kamplarda, temel ihtiyaçlarının karşılanması anlamında bütün gayretlere rağmen ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Havaların soğumaya başlayacağı önümüzdeki günlerde, bu sıkıntıların daha da artacağı aşikar...

"Fırat'ta bir kuzunun güvenliğinden kendini sorumlu tutan bir gelenek"ten gelen ve bu anlayışla yoğrulan bizlere, bugün  Suriyeli kardeşlerimizin yanında olmak düşüyor...

Kamplarda yaşayan çocuklar çok mağdur durumdalar. Çoğunun üzerinde giyecek elbisesi yok. İNSAN ve MEDENİYET HAREKETİ olarak, Esad zulmünden apar topar kaçıp Türkiye'ye sığınan Suriyeli kardeşlerimize destek olabilmek için yardım kampanyası düzenliyoruz.

Farklı gönüllü kuruluşların organize ettiği yardımlar, genellikle Suriye içinde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı için mülteci kamplarında yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz ciddi anlamda yardıma muhtaçlar. Önümüzde kış var ve kış şartlarının zorlukları mülteci kardeşlerimizin yaşam koşullarını daha da ağırlaştıracak.

Suriyeli kardeşlerimize merhamet elimizi uzatmak için

İNSAN ve MEDENİYET HAREKETİ'mize bağlı

İstanbul'daki tüm kurumlarda yardım kampanyası başlatıldı.

Yardım kampanyasına vereceğiniz destekler için

şimdiden teşekkür ediyoruz.

 Son Başvuru Tarihi 

11 Kasım 2012

 İrtibat 

Yardım Organizasyonunun Genel Sorumlusu

Şaban ÖZ

0533 473 55 99

www.imh.org.tr

0212 501 31 71

Yapacağınız yardımlar için, İMH 'ye bağlı kurumlardan size en yakın olanıyla aşağıdaki telefonlardan irtibata geçebilirsiniz. Özellikle çocuk giysileri, mont, ayakkabı, battaniye, çorap ve iç çamaşırı yardımlarınızı bekliyoruz. Yardım olarak verilecek kıyafetlerin giyilemeyecek kadar eski olmaması gerekiyor. Çöpe atılacak kadar eskimiş elbiseleri mülteci kardeşlerimize layık görmek elbette bize yakışmaz.

HABERE YORUM KAT