1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. İmamlar Meydanlara İnmeye Hazırlanıyor
İmamlar Meydanlara İnmeye Hazırlanıyor

İmamlar Meydanlara İnmeye Hazırlanıyor

Diyanet'e yönelik sürdürülen kara kampanyalara karşı harekete geçen imamlar, ülke genelinde 'Diyanetime Dokunma, Diyanetine Sahip Çık' sloganı ile basın açıklamaları düzenleyecek.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik sürdürülen kara kampanyalara karşı harekete geçen imamlar, ilk defa meydanlara inmeye hazırlanıyorlar. Yarın Türkiye genelinde eş zamanlı olarak “Diyanetime Dokunma, Diyanetine Sahip Çık” sloganıyla basın açıklaması düzenleneceğini duyuran Diyanet-Sen, tüm imamları da meydana inmeye davet etti.

Yarın 10.00'da Türkiye'deki diğer illerle eş zamanlı Adana 5 Ocak Meydanı'nda gerçekleştirecek kitlesel basın açıklaması hakkında bilgi veren Diyanet-Sen Adana Şube Başkanı Veysel Akkoç, şer güçler tarafından hedef haline getirilen Diyanet'e sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Diyanet'in dini alanlarda yaptığı faaliyetlerin bazı kesimlerce engellenmek istendiğine dikkat çeken Akkoç, “Dünya ve ümmet coğrafyası için olmazsa olmaz olan kurumumuza bugün sahip çıkma vaktidir. Diyanet bu ümmet coğrafyası için bir umuttur. Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir. Vicdan yoksunu, inanç yoksunu bir millet olmaya doğru adım adım kayarız.” dedi.

Geçmişte ezan ve Kur'an'ın yasaklandığı günleri hatırlatan Akkoç, “Dillerinden kin dökülenlerin Diyanet'e dair bir cümle daha kurmalarına izin vermemeliyiz. Bu sebeple yarın insanlık için, Ümmet coğrafyası için, bütün mazlumlar için “Diyanetine Sahip Çık” eyleminde buluşmak istiyoruz. Bütün Müslümanlar davetlidir.” diye konuştu. (İLKHA)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

5 Yorum