İmam Hatipliler Mısır İçin Tek Yürek Olacak

10.07.2015 09:24
İmam Hatipliler Mısır İçin Tek Yürek Olacak
İmam hatipliler bugün 14.00'te Sirkeci Postanesi önünde ve eş zamanlı olarak birçok şehirde Mursi ve Mısırlı kardeşleri için buluşuyor.

HAKSÖZ-HABER

ÖNDER (İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği), Mısır’da haksız yere idama mahkum edilen Muhammed Mursi ve arkadaşları için, Tüm Türkiye’deki mezun dernekleri ile eş zamanlı tek yürek olarak bir eylem gerçekleştirecek.

MEKTUP GÖNDERİLECEK

ÖNDER, bugün 14.00’te tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak Mısır’daki darbe yönetimine ve idam kararına karşı bir eylem yapacak. Eylemde Mısır yönetimini uyaracak olan ÖNDER, idam kararlarını kınayacak. Ardından eyleme katılanlarla birlikte, Mısır’daki Cumhurbaşkanlık Sarayı’na, Adalet Bakanlığına ve Ezher Üniversitesine, Mursi ile arkadaşlarının uğradığı haksızlıkları, idamların uygulanmasıyla Mısır’da yeni bir kargaşa ve çatışma döneminin başlayacağı uyarısını dile getiren bir mektup gönderecek.

Mısır’daki idam kararlarına ve darbeci yönetime karşı adımlar atmaya davet eden ÖNDER’in İstanbul’daki eylemi 10 Temmuz Cuma namazı sonrası saat 14.00’de Sirkeci Postanesi önünde.

onder-imam-hatipliler-mursinin-yaninda.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim