1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İlkokulu Bombalayan Esed Güçleri 20 Çocuğu Katletti
İlkokulu Bombalayan Esed Güçleri 20 Çocuğu Katletti

İlkokulu Bombalayan Esed Güçleri 20 Çocuğu Katletti

Esed güçleri her gün onlarca kişiyi katlederken, dünya görmezden geliyor.

A+A-

Suriye Muhalefet ve Devrimci Güçler Koalisyonu (SMDK), rejimin kuzeydeki Haseke kırsalında Rasul Ayn’a yakın Leylan köyünde bir ilkokulu bombaladığını ve 20 çocuğun hayatını kaybettiğini bildirdi.

Muhalif Mesar Press ajansı ise, direnişçilerin Humus’un doğu kırsalındaki Karyeteyn beldesi yakınındaki Burc ve Miştel kasr kontrol noktalarını ele geçirdiğini söyledi. Ajans bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığını aktardı.

Ajans, direnişçilerin Humus’un kırsalındaki Teyfur askeri havaalanı yakınlarındaki Kasrul Hıyer ve Sritel kontrol noktalarını da ele geçirdiğini duyurdu.

Dera'da direnişçiler ilerledi

Güney’deki Dera kentinin kırsalındaki Şeyh Miskin beldesinde direnişçiler Harmun askeri birliğini ele geçirdi.

Suriye Mubaşir ajansı, rejim güçlerinin Dera’nın kırsalındaki İzra yakınlarında bir araca füze ile saldırmaları sonucu aynı aileden biri çocuk, üç kişinin öldüğünü aktardı. Rejim güçleri aynı bölgedeki Cize ve Museyfira beldelerini de top atışlarıyla vurdu.

Direnişçiler Dera’nın kırsalındaki Neva’da rejim güçleri tarafından öldürülen üç kişinin cesetini bulduklarını söyledi.

Şam

Suriye rejimine bağlı savaş uçakları Şam’ın güneyindeki Beyt Sahim beldesine yönelik iki hava saldırısı düzenledi. Rejim uçakları Şam’ın kırsalındaki Rahibe’ye yönelik de saldırı gerçekleştirdi.

Şam’ın kırsalındaki Han Şeyh’de rejim helikopterleri üç varil bombası attı. Muhalif kaynaklar saldırılarda ölü ve yaralı olmadığını bildirdi.

Deyr Ezzor

Mesar Press, Suriye rejim uçaklarının Deyr Ezor’un kırsalındaki Havice Sakr bölgesinde üç saldırı düzenlediğini bildirdi. 

Kaynak: Al Jazeera

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT