İlk Kez HDP'li Bir Vekil İfade Verdi

06.10.2016 21:22
İlk Kez HDP'li Bir Vekil İfade Verdi
HDP'li Kadri Yıldırım Mardin Adliyesi'ne giderek ifade verdi. Yıldırım ifade veren ilk HDP'li oldu.

HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, öğretim üyeliği yaptığı Artuklu Üniversitesi'ndeki görevi sırasında hakkında açılan bir dava nedeniyle bugün Mardin Adliyesi'ne giderek ifade verdi.

Yıldırım'ın ifade vermesi ile haklarında açılan davalarda ifade vermeye gitmeyeceklerini söyleyen HDP'de bir ilk yaşanmış oldu.

Artuklu Üniversitesi Yaşayan Dililer Enstitüsü'nde öğrencilere aldırılan kitapların paralarının zimmete geçirildiği iddiasıyla aralarında o dönem üniversite görevli olan Kadri Yıldırım'ın da bulunduğu öğretim üyeleri ve personel hakkında dava açılmıştı. Dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından HDP Siirt milletvekili Kadri Yıldırım, davanın bugünkü duruşmasına katılarak ifade verdi.

Davanın sanıkları arasında eski Rektör Prof. Dr. Serdar Bedi Omay'ın yanı sıra çok sayıda eski yönetici bulunurken, ilk kez bir HDP Milletvekili adliyeye giderek ifade vermiş oldu.

HDP daha önce yaptığı açıklamada, haklarında soruşturma ve dava açılan hiç bir vekilin kendi isteği ile ifade vermeye gitmeyeceğini açıklamıştı.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim