İlk 'Hafızlık Liseleri'ne Yoğun Talep

21.09.2013 17:48
İlk Hafızlık Liselerine Yoğun Talep
İmam Hatip Liseleri bünyesinde oluşturulan hafızlık sınıfları, uygulamanın ilk yılında büyük ilgi görüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) hafızlığını alan öğrencilerin ezberlerini unutmamaları için hayata geçirdiği proje ilk yılında beklenen ilgiye ulaştı. İmam Hatip Okulları bünyesinde oluşturulan hafızlık okulları şimdilik İstanbul ve Denizli'de bulunuyor. Konuyla ilgili Bakanlık özel eğitim ekibi oluşturdu. Türkiye Diyanet Vakfı'nın da burs imkânı sağladığı bu okullara, birçok ilden talep geldi.

Türkiye'de ilk kez başlatıldı

Milli Eğitim'in özel seçtiği ekip, hafız öğrencilerle farklı metotlarla ilgileniyor. Hafta için normal müfredatın tamamını alan öğrenciler, haftasonu ise ücretsiz olarak özel eğitim ekibiyle hafızlık eğitimlerini devam ettiriyorlar. Öğrenciler, Kuran-ı Kerim'e hakim eğiticiler tarafından üst seviyeye çıkartılıyor.

Bu liselerde okuyan öğrencilere aynı zamanda burs ve iş imkânı da tanınıyor. Öğrencilere, Diyanet Vakfı tarafından eğitimleri boyunca burs veriliyor. Öğrencilerin işleri de aynı zamanda hazır. Bu liselerden mezun olan öğrenciler, Diyanet'in din hizmetleri sınıfında çalışacaklar. Kaliteli ve avantajlı eğitim ile dikkat çeken hafızlık liselerine şimdi başka illerde de açılması için talep yağıyor.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim