1. HABERLER

  2. HABER

  3. EĞİTİM

  4. İlahiyat Ön Lisans Mezunlarına Lisans Tamamlama Hakkı Verildi
İlahiyat Ön Lisans Mezunlarına Lisans Tamamlama Hakkı Verildi

İlahiyat Ön Lisans Mezunlarına Lisans Tamamlama Hakkı Verildi

YÖK, bu yıl için İlahiyattan mezun olanlara İlahiyat lisans tamamlama hakkının verileceğini açıkladı. 18 Mayıs 2018 tarihinden önce ilahiyat ön lisans programından mezun olan tüm adaylar başvurabilecek.

09 Ağustos 2018 Perşembe 17:09A+A-

Yükseköğretim Kurulu YÖK, İlahiyat ön lisans programlarından mezun olan adaylara bu yıl ilk defa ilahiyat lisans tamamlama hakkı verdi.

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre İlahiyat Alanında Lisans Tamamlama Programına, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları da dahil olmak üzere 18 Mayıs 2018 tarihinden önce ilahiyat ön lisans programından mezun olan tüm adaylar başvurabilecek.

SAĞLIK ALANINDA LİSANS TAMAMLAMA BU YIL DA VAR

Açıklamada şunlar aktarıldı: “2015 yılından itibaren yapılan Sağlık Alanında Lisans Tamamlama başvuru, tercih ve yerleştirme işlemleri ise bu sene de devam ediyor. Yükseköğretim Kurulunca belirlenen sağlık ön lisans programlarından 19 Kasım 2014 tarihinden önce mezun olan adaylar 2018 Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurabilecek. Her iki programda da yerleştirme işlemleri, adayların ön lisans not ortalamaları ve tercihleri doğrultusunda Yükseköğretim Kurulunca gerçekleştirilecek.”

Buna göre başvuru ve tercih işlemleri 9 Ağustos 2018 (Saat:14:00) – 17 Ağustos 2018 (Saat:17:00) tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulunun resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

6 Yorum