1. HABERLER

  2. HABER

  3. İki Pilotun Cesetleri Denizin Dibinde Bulundu
İki Pilotun Cesetleri Denizin Dibinde Bulundu

İki Pilotun Cesetleri Denizin Dibinde Bulundu

Suriye tarafından düşürülen Türkiye’ye ait uçaktaki pilotların cesetleri denizin dibinde bulundu.

A+A-

Suriye tarafından 22 Haziran'da düşürülen Türkiye uçağındaki iki pilot Gökhan Ertan ve Hasan Hüseyin Aksoy günlerdir aranıyordu. Pilotların sağ olabileceği umuduyla çalışmalar sürerken bugün acı haber geldi. 

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'nin düşürdüğü uçaktaki kayıp iki pilotun naaşının denizin dibinde tespit edildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

2 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz'de, uluslararası hava sahasında, Suriye tarafından düşürülen Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait RF-4 uçağının enkazının ve pilotlarının bulunması maksadıyla sürdürülen çalışmalarda; pilotlarımız Hv.Plt.Yzb. Gökhan ERTAN ve Hv.Plt.Tğm. Hasan Hüseyin AKSOY'un naaşları deniz dibinde tespit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve silah arkadaşlarına başsağlığı dileriz.

TITANIC ENKAZINI BULAN NAUTILUS DA DEVREYE GİRMİŞTİ

Suriye'nin uçağı vurmasından 2 gün sonra pilotlara ait kask ve postallar bulunmuştu. Uçağın düştüğü 1260 metre derinlikte de pilotları arama çalışmaları devam ediyordu. Savaş uçağı ve pilotları bulmak için dünyanın en önemli keşif ve araştırma gemisi Nautilus da devreye girmişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum