İki İslami Cihad Lideri Rafah’tan Çıkamadı

25.07.2011 09:59
İki İslami Cihad Lideri Rafah’tan Çıkamadı
Mısır'ın Rafah kapısındaki sürekli değişen keyfi uygulamaları Gazzelilere büyük sıkıntı yaşatıyor.

Mısırlı yetkililerin, Filistin İslami Cihad Hareketi'nin iki liderine dün (24 Temmuz Pazar) Rafah Sınır Kapısı'ndan çıkış izni vermediği bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin İslami Cihad Hareketi'ne yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Mısırlı yetkililer İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi üyesi Dr. Enver Ebu Taha ve İslami Cihad liderlerinden Muhammed Harzayin'e daha önceden koordinasyon sağlandığı halde Gazze'den çıkış izni vermedi.

İslami Cihad Hareketi üyesi iki Filistinli liderin Rafah Sınır Kapısı'ndan çıkarak Filistin dışına gidecek bir heyette oldukları ve iki lidere çıkış izni verilmezken heyette yer alan diğer liderler Şeyh Nafiz Azzam, İbrahim En-Neccar, Şeyh Ömer Fevra ve Davud Şihab'ın Rafah Sınır Kapısı'ndan çıkış yaptıkları bildirildi.

Söz konusu kaynaklar, İslami Cihad Hareketi lideri Dr. Enver Ebu Taha'nın Gazze Şeridi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından ikamet ettiği Şam'a dönmekte olduğunu ifade etti.

Mısır'ın devrimden sonraki yönetimi Rafah Sınır Kapısı'nın sürekli olarak açık kalacağını duyurmasına rağmen kapıdan Gazze Şeridi'ne giriş ve çıkışlarda hâlâ büyük sorunlar yaşanıyor. Mısır tarafının Filistinlilere kötü muamelesi ve kapından giriş ve çıkış yapacakları belirlerken keyfi davranışlarda bulunması bu sorunların başında geliyor.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim