İhvan'ın Liderlerinden Bedii ve Akif Gözaltında

04.07.2013 18:51
İhvanın Liderlerinden Bedii ve Akif Gözaltında
İhvan'ın Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii gözaltına alındı.

Mısır makamlarının, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii ve eski başkanı Mehdi Akif'i gözaltına aldığı bildirildi.

Mısır makamlarının, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve eski başkanı Mehdi Akif'i gözaltına aldığı bildirildi.

Üst düzey bir güvenlik kaynağı, ülkede ordunun yönetime el koymasının ardından haklarında yakalama emri çıkartılanlar arasında olan İhvan liderleri Bedii ve Akif'in gözaltına alındığını bildirdi.

İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii, Libya sınırındaki Mersa Matruh kentinde dünden beri ev hapsinde tutuluyordu.

Mısır Başsavcılığı, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Başkanı Muhammed Bedii, yardımcısı Hayrat Şatır ve teşkilat üyelerinin tamamı hakkında "şiddete teşvik etme" suçlamasıyla yakalama emri çıkarmıştı.

Başsavcılık, 30 Haziran gösterileri kapsamında teşkilat binası önünde 10 kişinin ölümüne sebep olan şiddet olayları nedeniyle Bedii ve Şatır başta olmak üzere tüm konsey üyeleri hakkında "protestocuları öldürmeye teşvik" suçlamasıyla yakalama kararı vermişti.

17 üyeden oluşan Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi, teşkilata bağlı Şura Konseyinin aldığı kararları uygulama yetkisine sahip.

AA

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim