İhvan Yöneticileri Cezaevinden Kurtarıldı!

30.01.2011 20:08
İhvan Yöneticileri Cezaevinden Kurtarıldı!
Aralarında İhvan-ı Müslimin hareketinin İrşad Komitesinin 7 üyesi ve 3 Filistinli Müslümanın da bulunduğu tutsaklar yakınlarının yardımıyla cezaevinden çıkıp gittiler.

7 önde gelen isminin de aralarında bulunduğu 34 İhvan mensubu bu sabah (Pazar) yakınlarının gardiyanları etkisiz hale getirmesi neticesinde cezaevinden kurtuldular. İhvan yetkilisi Muhammed Usame'nin açıklamasına göre Kahire'nin 120 km. kuzey batısında ki Vadi en-Nutrun cezaevinde yaşanan özgürleştirme operasyonunda hiç kimse zarar görmedi.

Açıklamada liderlerin Kahire'ye doğru hareket ettikleri bildirildi. İhvan'ın liderlik kadrosunda yedi isim Salı günü yaşanan gösteriler üzerine ve Cuma öncesi gerçekleştirilen operasyonlarda tutuklanmışlardı.

Muhammed Usame bu kişilerin isimlerini şöyle açıkladı: Muhammed Mursi, İssam Eryan; Muhammed Katatni, Saad el-Hüseyni, Mustafa el-Guneymi, Muhyi Hamid ve Mahmud Ebuzeyd.

Cuma gününden beri pek çok cezaevinde isyanlar yaşanıyor. Buna karşın güvenlik önlemleri çökmüş durumda. Polisler bir çok yerde kontrol noktalarını terk etmiş haldeler. En az 4 cezaevinde şiddetli çatışmalar yaşandığı ve bunun üzerine güvenlik sisteminin çöktüğü gelen bilgiler arasında.  

Serbest kalan üç Filistinli tutsağın tünellerden Gazze'ye geçtiği sanılıyor.

(Kaynak: Haaretz)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim