1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. ÜRDÜN

  4. İhvan, Ürdün’de de Meydanlara İndi (VİDEO)
İhvan, Ürdün’de de Meydanlara İndi  (VİDEO)

İhvan, Ürdün’de de Meydanlara İndi (VİDEO)

Ürdün'de siyasi tansiyon yükseliyor. Kral Abdullah meclisi feshederken, Müslüman Kardeşler başkent Amman'da gösteri düzenledi.

A+A-

Haksöz-Haber

Ürdün'de İslami Hareket Cephesi Kral Abdullah'a karşı meydanlara indi, Kral Abdullah, tepkilerin önüne geçemek için 120 sandalyeli meclisi feshederek, erken seçim kararı almıştı. Ürdün Kralı Abdullah, seçimlerin yıl sonuna kadar yapılmasını istedi ancak bir tarih vermedi. Ülkede muhalefetin başını çeken Müslüman Kardeşler ise, reform sürecini hazırlandırmak için bugün başkent Amman'da gösteri yaptı.

Müslüman Kardeşler'in Ürdün'deki kolu İslami Hareket Cephesi tarafından düzenlenen gösteriye 50 bin kişinin katıldığı belirtildi. Gösteride "Abdullah da Beşşar da Gidecek!" sloganları meydanı inletti.

Siyasi ve ekonomik reformlar için bastıran Müslüman Kardeşler, seçim sisteminin değişmesini ve kralın yetkilerinin sınırlandırılmasını talep ediyor.

Müslüman Kardeşler, seçim sistemi değişmediği için yapılacak seçimlere katılmama kararı da aldı. Müslüman Kardeşler'in Ürdün'deki kolu İslami Hareket Cephesi 2010 seçimlerine de katılmamıştı. Müslümanlar kardeşler 20 aydır gösteriler düzenliyor.

HABERE YORUM KAT