1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. İhvan “Ordu İle Anlaşıldı” Haberlerini Yalanladı
İhvan “Ordu İle Anlaşıldı” Haberlerini Yalanladı

İhvan “Ordu İle Anlaşıldı” Haberlerini Yalanladı

İhvan, "Bazı liderlerinin serbest bırakılması karşılığında gösterilerin sona erdirilmesi için ordu ile anlaşma yaptıklarına" dair medyada çıkan haberleri yalanladı.

A+A-

Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), "Bazı liderlerinin serbest bırakılması karşılığında gösterilerin sona erdirilmesi için ordu ile anlaşma yaptıklarına" dair medyada çıkan haberleri yalanladı.

İhvan Sözcüsü Yasin Muhriz AA muhabirine yaptığı açıklamada, İhvan'ın "Bazı liderlerinin serbest bırakılması karşılığında gösterilerin sona erdirilmesi ve teşkilatın siyasi kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi'nin feshedilmemesi için ordu ile anlaşma yaptıklarına" dair medyada çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını belirterek, söz konusu iddialar için "Sonu gelmeyen yalanlardan ibaret" dedi.

Mısır medyasında bugün ordu ile İhvan'ın "Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın bazı liderlerinin serbest bırakılması ve Hürriyet ve Adalet Partisi'ni feshedilmemesi karşılığında Rabiatul Adeviye ve Nahda meydanlarındaki gösterilerin sona erdirilmesi için ordu ile anlaşma yaptığı" yönünde haberler çıkmıştı.

HABERE YORUM KAT