1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. İhvan Mensuplarına “Terör”le Hiçbir İlgisi Olamaz!
İhvan Mensuplarına “Terör”le Hiçbir İlgisi Olamaz!

İhvan Mensuplarına “Terör”le Hiçbir İlgisi Olamaz!

İhvan, Bakanlar Kurulu'nun “terör örgütü” ilanına karşılık, "İhvan'ın terörle hiçbir ilgisi olmadığı herkes tarafından biliniyor" değerlendirmesinde bulundu.

A+A-

Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Bakanlar Kurulu'nun "İhvan mensuplarına, terör suçu yaptırımlarının uygulanmasını" öngören kararını, "Mısır halkını darbeye boyun eğdirme" çabası olarak değerlendirdi.

İhvan'dan yapılan yazılı açıklamada, "İhvan'ın terörle hiçbir ilgisi olmadığı herkes tarafından biliniyor. Birincisine kimse inanmayınca, ikinci kez terör örgütü ilan ettiler. Kendilerini ve başkalarını yalanlarla inandırmaya çalışıyorlar. Darbe yönetimi meydanlardaki barışçıl göstericilere karşı işlediği katliamları terör kampanyaları adı altında örtmeye çalışırken, İhvan her türlü şiddet ve teröre karşı olduğunu, sadece hak, adalet ve özgürlüklerden yana olduğunu teyid etmiştir" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mısır yönetimi, İhvan'ı ve arkasındaki özgür Mısır halkını dün yeniden terör örgütü ilan ederek darbeye boyun eğdirmeye çalışıyor. Alınan bu tür ürkütücü, zalimane kararlarla ve katliamlarla, Mısır halkını özellikle de yeni nesli, korkutarak 60 yıldan bu yana devam eden askeri yönetime boyun eğmeye mahkum ettiremezler."

Mısır Bakanlar Kurulu'nun, "İhvan mensupları hakkında, terör suçu yaptırımlarının uygulanmasını" öngören kararı, dün Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Mısır'daki darbe yönetimi,  25 Aralık 2013'te de İhvan'ı "terör örgütü" ilan etmişti.

 

HABERE YORUM KAT