İhvan İsrail İçin Tehlike

28.11.2011 12:11
İhvan İsrail İçin Tehlike
Mossad’ın eski şeflerinden Avi Dihter, Mısır ile işgal rejimi arasındaki barışın önünde duran en büyük engelin İhvan olduğunu iddia etti.

Siyonist istihbarat teşkilatı Mossad’ın eski şeflerinden Avi Dihter, Mısır ile işgal rejimi arasındaki barış anlaşmasının önünde duran en büyük engelin Mısır’da büyük sorun olan Müslüman Kardeşler Cemaati olduğunu iddia etti.  

İslam ülkelerindeki İslamî akımların isimleri ayrı olsa da aynı hedefi paylaştıklarını, Mısır’daki Müslüman Kardeşler'le Gazze’deki uzantısı arasında görüşme trafiğinin hızlandığını belirten Dihter, Müslüman Kardeşler'in Mısır’daki seçimleri kazanmasının olumsuz sonuçları olacağını söyledi.

Mısır'la barışın iki ülkenin de yararına olacağını kaydeden Dihter, ancak Müslüman Kardeşler'in Mısır'daki etkisinin artmasıyla bu konuda güvence veremeyeceklerini ifade etti.

Hüsnü Mübarek iktidarı döneminde Mısır’ı çiftliği gibi kullanan işgal rejimi, Mısır halkının kendisini sorgulamasını ve eleştirmesini, işgal rejimine tepki göstermesini ve tehditlerine tehditle karşılık vermesini hazmedemiyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim