İhvan: “ABD ile Camp David İçin Görüşmedik”

10.12.2011 06:50
İhvan: “ABD ile Camp David İçin Görüşmedik”
Müslüman Kardeşler tarafından kurulan Hürriyet ve Adalet Partisi, Amerikalı yetkililer ile Camp David Anlaşması’nın geleceği ile ilgili görüşme yaptıkları yönündeki iddiaları yalanladı.

İsrail’in Yedioth Ahronoth gazetesi, Müslüman Kardeşler ile ABD Dışişleri Bakanlığı Yakın Doğu İşleri Müsteşarı Jeffrey Feltman’ın, İsrail ile Mısır arasında 1979 yılında imzalanan Camp David Anlaşması’nın geleceğine ilişkin görüşme yapıldığı iddiasını ortaya attı. Konuyla ilgili Mısır’ın yarı resmi El Ahram gazetesine bir açıklama yapan Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Dr. Saad El Katatni, ABD veya İsrailli yetkililer ile Müslüman Kardeşler’in, herhangi bir görüşme yapmadığını ve Yedioth Ahronoth gazetesinin iddiasının “tamamen uydurma” olduğunu söyledi.

Katatni, partisinin uluslararası düzenlemelerle ilgili kararları Meclis iradesi olmadan politika şekline getirmeyeceğini de sözlerine ekledi. Mısır ile İsrail arasından 1979 yılında imzalanan Camp David Anlaşması, Mısır ile İsrail’in diplomatik olarak birbirlerini tanımalarını, Sina bölgesinin Mısır’a kalması karşılığında Mısır askerinden arındırılması, iki ülke arasında ticari ilişkileri kapsıyor. Mısır’da Mübarek rejiminin yıkılmasının ardından Camp David Anlaşması’nın geleceği sıkça tartışılmaya başlandı. (Yeni Akit)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim