İHL Öğrencilerinden Örnek Davranış

19.11.2015 23:54
İHL Öğrencilerinden Örnek Davranış
Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kurmuş olduğu Namaz Platformu'nun teklif ve organizesi ile dün öğlen namazı okul bahçesinde cemaatle kılındı.

Bir dönem namaz kılanların öcü gibi gösterildiği, başörtülülerin okullara alınmadığı, İmam Hatipler ve Meslek Liselerinde katsayı zulmünün uygulandığı Türkiye'den, özgürlükler adına umut vaat eden bir manzaraya gelindi. 

İlahi okuyan çocukların e-muhtıralara konu edildiği, Uğur Dündar ve Emin Çölaşangibi İslam düşmanlarının Müslüman kimlikli öğrencileri alenen hedef aldığı dönemden, tüm okullara Kur'an, Siyer, Temel Dini Bilgiler, Arapça vs. derslerin konulduğu, ortaokullara kadar başörtüsünün serbest bırakıldığı normalleşme dönemine geçiş yapıldı.

4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte yeniden halkın tercih ettiği İmam Hatip okulları güzide etkinliklerle de adını duyurmaya devam ediyor. 

Bunlardan biri de Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi...

Okulda kurulan Namaz Platformu'nun teklif ve organizesi ile dün öğlen namazı 'toplu hâlde' okul bahçesinde kılındı. 

Bu manzara muhtemelen Sözcü, Oda TV, Aydınlık, Birgün ve Sol gibi İslam karşıtı gazete ve haber portallarını çıldırtacak; belki bizim bazı ezik muhafazarkarlar da 'ne gerek vardı' diyecek; ama örnek teşkil etmesi ve normalleşmenin yaygınlaşması adına paylaşıyoruz o görüntüleri...

ihl-1.jpg

ihl-2.jpg

ihl-3.jpg

ihl-4.jpg

ihl-5.jpg

ihl-6.jpg

Başta velilerimiz olmak üzere, bu pırıl pırıl gençlerin yetişmesinde emeği geçen öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyoruz.

Yeni Akit

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim