1. HABERLER

  2. HABER

  3. İHH: "Tırda Silah İddiası İftiradan İbaret"
İHH: "Tırda Silah İddiası İftiradan İbaret"

İHH: "Tırda Silah İddiası İftiradan İbaret"

Radikal Gazetesi'nden Fatih Yağmur'un İHH'nın Suriye'ye gönderdiği bir yardım tırında jandarmanın silah bulduğuna dair haberi, İHH'ya ait internet sitesinde yalanlandı.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

İHH'nın internet sitesinden yapılan açıklama:

Radikal Gazetesi sitesinde Fatih Yağmur isimli muhabir imzasıyla çıkan karalama, suç oluşturma ve isnat etme amaçlı yayılan haber İHH’ya yönelik bir iftiradır.

İHH’nın merkezine de bölgedeki ekiplerine de böyle bir yardım gönderildiğine dair bir bilgi olmadığı gibi, bölge ekiplerimiz Kırıkhan Jandarma birimine giderek olay yerinde İHH ile alakalı herhangi bir aracın söz konusu olmadığını teyit etmiştir.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı avukatlarımıza İHH ile ilgili bir bilgi olmadığını bildirmiştir. Radikal Gazetesinin İHH adını vererek bu haberi karalama amaçlı yapması manidardır.

Her türlü hukuki yola başvuracağımızı ve dava hakkımızı saklı tutarak şimdilik bu kadar açıklama ile kamu oyunu aydınlatmak istiyoruz.

17 Aralık operasyonu ile beraber oldukça sıklaşan bir şekilde kurumumuza yönelik iftira, karalama, tuzak oyunlar oynandığına dikkat çekerek, medya kurumlarını da tüm ilgili yetkili kurumları da mensubiyetlerine binaen değil dürüstçe ve ahlaki/etik ve hukuka uygun davranmaya davet ediyoruz.

Radikal Gazetesi Muhabiri Fatih Yağmur'un sosyal medyada attığı mesajlar:

fatih_yagmur_twitt.jpg

Haberi Radikal ilk olarak haberleştirdi. Taraf Yazarı Ceyda Karan ise haberi ilk paylaşanlardan biri oldu. Bugün Gazetesi de haberi ilk verenlerden biri oldu.

00000001-004.jpg

TODAY'S ZAMAN HABERİ GERİ ÇEKTİ

Gülen Cemaati'nin İngilizce yayın yapan gazetesi Today's Zaman haberi bir an önce dış dünyaya duyurmaya çalıştı. Today's Zaman, TIR dolusu silah ve mühimmatın Suriye'ye gitmek üzereyken Hatay'da yakalandığını ve bu TIR'ın İHH'ya ait olduğunu haberleştirdi.

Ancak haber yalan çıkınca da haberi yayından almak zorunda kaldı.

todayszaman.jpg

HABERE YORUM KAT

5 Yorum