1. HABERLER

  2. HABER

  3. İHH Suriye'nin Her Noktasına Ulaşıyor
İHH Suriyenin Her Noktasına Ulaşıyor

İHH Suriye'nin Her Noktasına Ulaşıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı çatışmaların sürdüğü Suriye'ye son dönemde 400 tır dolusu yardım gönderdi.

A+A-

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç, çatışmaların sürdüğü Suriye'de yaşanan insani dramın, İHH'nın kurulduğu 20 yıldan buna yaşadıkları en büyük insani dram olduğunu söyledi.

Oruç, Suriye'nin her gün savaşın olduğu, çocukların öldüğü ve trajedilerin yaşandığı sıkıntılı bir bölge olduğunu söyledi.

Ancak İHH olarak tüm olumsuzluklara karşın Suriye'ye yardımların güvenli şekilde ulaştığını belirten Oruç, ''Allah'a bin şükür biz Suriye'nin her noktasına ulaşabilecek bir insani yardım hattını oluşturduk. Somali'de, Arakan'da yardım yapmaktan, Bosna döneminde Bosna'da yardım yapmaktan daha riskli değil. Biz şunu biliyoruz ki, bombalar oradaki çocukların üzerine düşüyor. Bu yardımı götüren insanlar da en az onların çocukları kadar risk alabilirler, onlar da o savaş ortamını paylaşabilirler. Bugüne kadar götürdüğümüz hiçbir yardım malzemesinde sıkıntı yaşamadık. Hepsi güvenle son noktaya kadar ulaştı'' diye konuştu.

Human Appeal işbirliğiyle Adana'dan 40 tırla tek seferde Suriye'ye en büyük konvoyu gönderen İHH'nin hedefi, yaz gelmeden bin tırlık insani yardım ulaştırmak.(AA)

 

HABERE YORUM KAT