1. HABERLER

  2. HABER

  3. İHH Suriye İçin Kurban Kesimine Başladı
İHH Suriye İçin Kurban Kesimine Başladı

İHH Suriye İçin Kurban Kesimine Başladı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de bin 400 hisse kurbanın kesimine başladı.

A+A-

İHH, Halep ve İdlib başta olmak üzere Hama, Humus, Lazkiye, Şam, Doğu Guta gibi yardım ulaştırılması en zor bölgelerde bin 400 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor

İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi basın danışmanı Burak Karacaoğlu, olayların başladığı ilk günden bu yana Suriyelilerin yanında olduklarını, bayramda da onları unutmadıklarını belirtti.

Suriye halkının çatışmalar nedeniyle gün geçtikçe temel yaşam malzemelerine ulaşmakta zorlandığını ifade eden Karacaoğlu, ekiplerinin ülke içinde yardım faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydetti.

Dünyanın 99 ülke ve bölgesinde kurban kesimi gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı'nın bayrama bombalar altında giren Suriye halkına hisseleri ulaştırmaya başladığını belirten Karacaoğlu, şunları ifade etti:

"Suriye'nin Halep ve İdlib başta olmak üzere Hama, Humus, Lazkiye, Şam, Doğu Guta gibi yardım ulaştırılması en zor bölgelerde kurban kesimlerine başlandı. 20 ayrı İHH ekibi toplam bin 400 hisse kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bayramda da Suriyelilerin yanındayız.''

AA

HABERE YORUM KAT